Profesjonalne usługi hydrauliczne

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi na terenie:

Raciborza, Rybnika, Gliwic, Wodzisławia Śl, Opola, Głubczyc, Kędzierzyna-koźla i okolic.

hydraulik Rybnik Racibórz Wodzisław Głubczyce Kędzierzyn-koźle Opole

HomeŚrodowisko

Środowisko

Ochrona środowiska jest tematem bardzo szerokim i ogólnym. Tutaj jednak chcemy się skupić na tematyce ochrony środowiska w naszych domach. Ważne aby każdy z nas zwrócił uwagę na kilka podstawowych zasad, które nie tylko pomogą nam w zaoszczędzeniu energii, co za tym idzie, naszych pieniędzy ale również przyczynił się do ochrony naturalnego środowiska. Pamiętajmy,że chroniąc środowisko naturalne, chronimy zdrowie własne i swoich rodzin.

Dom energooszczędny:
inwestując w docieplenia budynków,w kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz ekologiczne kotły c.o oszczędzamy spore ilości pieniędzy na ogrzewanie domów i co za tym idzie znacznie zmniejszamy emisję co2 do atmosfery.

oszczędności

Zmniejszenie temperatury w domu o 1 stopień:
montując w naszych grzejnikach zawory termostatyczne oraz zmniejszając temperaturę ogrzewanych pomieszczeń o 1 stopień znacznie zmniejszymy emisję co2. Przy takich działaniach jesteśmy w stanie zaoszczędzić rocznie 7,5 % energii przeznaczonej na ogrzewanie domów oraz ograniczyć emisję co2 o ok 300 kg.

Oszczędzanie wody:
przeciętny człowiek zużywa ogromne ilości wody. Jeśli myjemy zęby przez ok 3 minuty przy odkręconym kranie zużywamy 9 litrów wody, wykonując te same czynności przy zakręconym kranie oszczędzamy zużycie wody o 8 litrów. Wymieniając baterie w naszych kranach z oddzielnych kurków na zimna i ciepłą wodę na mieszalnikowe zaoszczędzimy ogromne ilości wody rocznie. Jak wszystkim wiadomo odkręcanie dwóch kurków naraz i ustawienie odpowiedniej temperatury wody powoduje zbędne zużycie. Nasze lenistwo powoduje,że po ustawieniu odpowiedniej wody np. przy myciu zębów nie zakręcamy jej. Bateria z mieszalnikiem pomoże na szybkie ustawienie odpowiedniej temperatury wody, po jej zakręceniu i ponownym odkręceniu wracamy do wcześniej ustawionej temperatury. Reperując cieknący kran zaoszczędzimy rocznie wiele hektolitrów wody.

Segregacja śmieci
Segregując śmieci i poddając je recyklingowi obniżamy rocznie ogromne ilości emisji co2. Pamiętajmy aby nie spalać śmieci w naszych piecach, ponieważ nie tylko powodujemy emisję trujących związków do atmosfery ale również bezpośrednio narażamy się na ich wdychanie podczas procesu spalania. Pamiętajmy,że zebranie i przetworzenie 1 tony makulatury to ochrona aż 17 drzew.

Te podstawowe zasady pozwolą na życie w czystym środowisku. Inwestując w ekologiczne systemy ogrzewania domów oszczędzamy ogromne ilości energii co się przekłada na oszczędność pieniędzy. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na chwile przyjemności z rodziną. Musimy pamiętać,że zdrowa planeta to zdrowi ludzi. Poprzez złe nawyki np. palenie śmieci, cieknący kran sami przyczyniamy się do pogorszenia własnego zdrowia a co za tym idzie skracania własnego życia.

Szybki kontakt

Marek Biel

tel. kom.: 886 190 498

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dane adresowe

Oni produkują

rury kotły co armatura do wody i gazu


Rury, kotły, zasobniki, armatura do wody i gazu, podgrzewacze wody, automatyka, pompy c.o. i cwu, kolektory słoneczne...

Więcej...

Środowisko

dom energooszczędny - oszczędzanie wody, ciepła
Otoczenie w jakim przebywamy i będziemy przebywać zależy od nas samych.

Więcej...

Warto wiedzieć

remont domu - grzejniki, kotły, kominki
Praktyczne porady o których warto wiedzieć przed planowaniem remontu.

Więcej...

Początek strony