Profesjonalne usługi hydrauliczne

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi na terenie:

Raciborza, Rybnika, Gliwic, Wodzisławia Śl, Opola, Głubczyc, Kędzierzyna-koźla i okolic.

hydraulik Rybnik Racibórz Wodzisław Głubczyce Kędzierzyn-koźle Opole

HomeŚrodowisko

Środowisko

Ochrona środowiska jest tematem bardzo szerokim i ogólnym. Tutaj jednak chcemy się skupić na tematyce ochrony środowiska w naszych domach. Ważne aby każdy z nas zwrócił uwagę na kilka podstawowych zasad, które nie tylko pomogą nam w zaoszczędzeniu energii, co za tym idzie, naszych pieniędzy ale również przyczynił się do ochrony naturalnego środowiska. Pamiętajmy,że chroniąc środowisko naturalne, chronimy zdrowie własne i swoich rodzin.

Dom energooszczędny:
inwestując w docieplenia budynków,w kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz ekologiczne kotły c.o oszczędzamy spore ilości pieniędzy na ogrzewanie domów i co za tym idzie znacznie zmniejszamy emisję co2 do atmosfery.

oszczędności

Zmniejszenie temperatury w domu o 1 stopień:
montując w naszych grzejnikach zawory termostatyczne oraz zmniejszając temperaturę ogrzewanych pomieszczeń o 1 stopień znacznie zmniejszymy emisję co2. Przy takich działaniach jesteśmy w stanie zaoszczędzić rocznie 7,5 % energii przeznaczonej na ogrzewanie domów oraz ograniczyć emisję co2 o ok 300 kg.

Oszczędzanie wody:
przeciętny człowiek zużywa ogromne ilości wody. Jeśli myjemy zęby przez ok 3 minuty przy odkręconym kranie zużywamy 9 litrów wody, wykonując te same czynności przy zakręconym kranie oszczędzamy zużycie wody o 8 litrów. Wymieniając baterie w naszych kranach z oddzielnych kurków na zimna i ciepłą wodę na mieszalnikowe zaoszczędzimy ogromne ilości wody rocznie. Jak wszystkim wiadomo odkręcanie dwóch kurków naraz i ustawienie odpowiedniej temperatury wody powoduje zbędne zużycie. Nasze lenistwo powoduje,że po ustawieniu odpowiedniej wody np. przy myciu zębów nie zakręcamy jej. Bateria z mieszalnikiem pomoże na szybkie ustawienie odpowiedniej temperatury wody, po jej zakręceniu i ponownym odkręceniu wracamy do wcześniej ustawionej temperatury. Reperując cieknący kran zaoszczędzimy rocznie wiele hektolitrów wody.

Segregacja śmieci
Segregując śmieci i poddając je recyklingowi obniżamy rocznie ogromne ilości emisji co2. Pamiętajmy aby nie spalać śmieci w naszych piecach, ponieważ nie tylko powodujemy emisję trujących związków do atmosfery ale również bezpośrednio narażamy się na ich wdychanie podczas procesu spalania. Pamiętajmy,że zebranie i przetworzenie 1 tony makulatury to ochrona aż 17 drzew.

Te podstawowe zasady pozwolą na życie w czystym środowisku. Inwestując w ekologiczne systemy ogrzewania domów oszczędzamy ogromne ilości energii co się przekłada na oszczędność pieniędzy. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na chwile przyjemności z rodziną. Musimy pamiętać,że zdrowa planeta to zdrowi ludzi. Poprzez złe nawyki np. palenie śmieci, cieknący kran sami przyczyniamy się do pogorszenia własnego zdrowia a co za tym idzie skracania własnego życia.

Szybki kontakt

Marek Biel

tel.: 77 486 0242

tel. kom.: 886 190 498

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dane adresowe

Promocja

Montaż gazowych przepływowych podgrzewaczy wody od 999zł z piecykiem .

piecyk gazowy

Cena dotyczy piecyków marki ARISTON.

Pogotowie hydrauliczne

Firma Instal Mark oferuje usługi hydrauliczne 24h na dobę.

Szybka reakcja na zgłoszenia wycieku wody, zabezpieczenia przed zalaniem.

Oni produkują

rury kotły co armatura do wody i gazu


Rury, kotły, zasobniki, armatura do wody i gazu, podgrzewacze wody, automatyka, pompy c.o. i cwu, kolektory słoneczne...

Więcej...

Środowisko

dom energooszczędny - oszczędzanie wody, ciepła
Otoczenie w jakim przebywamy i będziemy przebywać zależy od nas samych.

Więcej...

Warto wiedzieć

remont domu - grzejniki, kotły, kominki
Praktyczne porady o których warto wiedzieć przed planowaniem remontu.

Więcej...

Początek strony