Profesjonalne usługi hydrauliczne

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi na terenie:

Raciborza, Rybnika, Gliwic, Wodzisławia Śl, Opola, Głubczyc, Kędzierzyna-koźla i okolic.

hydraulik Rybnik Racibórz Wodzisław Głubczyce Kędzierzyn-koźle Opole

HomeKotłownie

Kotły centralnego ogrzewania

Ogrzewanie naszych domów i mieszkań stanowi ogromne obciążenie naszego budżetu , dlatego wiele osób szuka nowoczesnych, oszczędnych form ogrzewania.
Na rynku pojawia się co raz więcej kotłów centralnego ogrzewania. Obecnie dobrze sprzedają się ekologiczne kotły. Cena takich urządzeń jest wysoka, jednak pozwala na uzyskanie sporych oszczędności podczas eksploatacji.
Stosując ekologiczne kotły centralnego ogrzewania możemy zmniejszyć koszty ogrzewania dwu lub trzy krotnie. Niestety zakup takich kotłów to jednorazowo wysoki wydatek.

kotłownie-piece centralnego ogrzewania

Do najczęściej stosowanych zaliczamy:

  • kotły ekologiczne na węgiel
  • kotły ekologiczne na miał
  • kotły gazowe

Kotły ekologiczne na węgiel

Paliwo stosowane do tego typu kotłów to ekologiczny, wysokokaloryczny węgiel. Wysoka kaloryczność węgla sprawia, że kocioł dostarcza odpowiednią ilość ciepłej wody do grzejników przy niewielkim wsadzie opału do kotła.

Kotły ekologiczne na miał

Kotły te wyposażone są w tzw. podajniki ślimakowe, które automatycznie przenoszą miał do komory spalania. Ich ogromnym atutem jest to, że wielkość podajnika pozwala na kilka dni pracy kotła bez przerwy. Jest to bardzo wygodny i ekonomiczny sposób na ogrzewania domu, ponieważ sami jesteśmy w stanie regulować ilość spalanego opału.

Kotły gazowe

Kotły gazowe dzielimy na jedno i dwufunkcyjne. Paliwo stosowane w tego typu kotłach to gaz ziemny. Gaz ziemny dzięki wysokiej kaloryczności pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania domów.
Kotły jednofunkcyjne stosowane są jedynie do centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest podgrzewanie wody przekazywanej do nośników ciepła (grzejników)
Kotły dwufunkcyjne stosowane są w instalacji centralnego ogrzewania oraz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.Mało tego ,że spełniają podwójną rolę ,to także nie wymagają montażu dodatkowych urządzeń do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Nasza firma służy Państwu pomocą oraz poradą. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny. Przyjedziemy, doradzimy w doborze odpowiednich urządzeń . Prowadzimy także serwis posiadanych już przez Państwa urządzeń. Szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Dbamy o Państwa wygodę oraz zadowolenie.

Szybki kontakt

Marek Biel

tel. kom.: 886 190 498

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dane adresowe

Oni produkują

rury kotły co armatura do wody i gazu


Rury, kotły, zasobniki, armatura do wody i gazu, podgrzewacze wody, automatyka, pompy c.o. i cwu, kolektory słoneczne...

Więcej...

Środowisko

dom energooszczędny - oszczędzanie wody, ciepła
Otoczenie w jakim przebywamy i będziemy przebywać zależy od nas samych.

Więcej...

Warto wiedzieć

remont domu - grzejniki, kotły, kominki
Praktyczne porady o których warto wiedzieć przed planowaniem remontu.

Więcej...

Początek strony